Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 163 of 163 FirstFirst ... 63 113 153 161 162 163
Results 3,241 to 3,245 of 3245

Thread: Ce ne-am cumparat azi - diverse

  1. #3241 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Desi nu mi-am cumparat niciodata vreo figurina, acum nu m-am putut abtine.

    Eram intr-un muzeu cu tabloruri si sculpturi, majoritatea cu tematica alien / skull / gothic. La un moment dat a văzut prietena mea capul lui Mimir in mărime naturală si creierul mi s-a blocat. Am intrebat-o pe domnisoara de la intrare despre el si mi-a spus ca daca am rabdare, in 15minute ajunge acolo creatorul si imi spune el exact cum l-a facut.

    Ajunge tipul respectiv in locatie si ne face un tur in atelierul din spate unde ne-a aratat cum le face, avea si cateva clipuri video cu crearea lui Mimir. Unele le face pe schelet metalic si foloseste un soi de chit auto ( cred ca asa ceva , semana cu ghipsul). Este un clip pe YT cu un tip care face o sculptura similara, insa materialele cred ca sunt diferite, la al meu materialul avea o consisenta ca de plastilina alba. In poze pare stralucitor, insa in realitate arata mai natural, are un mic strat de lac peste.

    Desi nu era nimic la vanzare, am zis sa il intreb daca mi-l poate vinde. Fusese o intrebare fara prea multa intentie fiindca imi era dificil cu transportul dintr-o parte in alta, imi da instagram-ul lui si plec.

    Plecam in oras sa mancam, insa gandul tot la el imi ramasese. Intr-un act de impulsivitate, scot telefonul, ii dau mesaj si plecam spre muzeu. Ne-am dus doi, ne-am intors trei.


    Pare solid, insa cam stau cu grija cu transportul, i-am pus burete pe la coarne si l-am invelit bine intr-o folie spumoasa. In caz de vreo problema, il voi purta precum Kratos.
    Attached Images Attached Images dsc02245.jpg dsc02258.jpg dsc02263.jpg dsc02284.jpg dsc02285.jpg dsc02286.jpg dsc02293.jpg

  2. #3242 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nici eu nu sunt fan figurine, dar asta e cea mai misto pe care am vazut-o vreodata. Din punctul meu de vedere fix asa trebuia sa arata figurina din editia de colectie Ragnarok, in loc de ciocanul magic; as fi atarnat si eu capul lui Mimir in living.

    Nu ne spui si unde e muzeul si cat a costat minunatia?

  3. #3243 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Nu e luata din Europa, fac un tur de cateva luni in Peru-Ecuador-Bolivia-Paraguay-Brazilia, locatia unde am gasit-o este langa granita Peru-Ecuador si se numeste Prohibido Centro Cultural, se afla in oraselul Cuenca.

    I-am dat 100 USD. El initial imi propusese sa-mi faca alta la fel in care sa sa-mi ranforseze coarnele sau sa le faca detasabile, insa acest lucru dura destul si nu aveam timp sa mai stam aici, dura oricum cateva zile bune plus ca era problema ca trebuia sa se usuce vopseaua.

    Cam asta este singura problema la mine, avem multe zboruri interne si imi e teama cu coarnele sa nu se rupa in timpul transportului. Am postat o poza in care este impachetat, la coarne are cativa bureti de protectie. Daca nu ma descurc asa, chiar il voi purta precum Kratos la imbarcari, am oricum cate doua bagaje de mana la fiecare zbor.

    In realitate arata mult mai bine, in fotografii straluceste nenatural de mult din cauza flash-ului.
    Attached Images Attached Images 1721538228776.jpg

  4. #3244 SP
    Member Cristache07's Avatar
    1. Cap si suport Terminator T-800 (brand Nemesis Now)
    Il aveam de multi ani in lista la Amazon si in weekend m-am riscat intr-un fel sa-l comand crezand ca e o ieftinitura. Sunt placut impresionat de calitate si detalii, peste asteptari, nu este metal, e un soi de rasina zic ei pe cutie. Inaltime :20 cm Latime: 8 cm Adancime 13 cm
    Pret 39 de eur, pe viitor voi lua si capul.
    2. Blu-ray Legacy of Celibidache
    Lansat acum cateva luni, este o colectie de inregistrari din perioada 1988-1994 a marelui dirijor Celibidache alaturi de orchestra din Munchen care a condus-o timp de 17 ani si a facut-o faimoasa.
    Attached Images Attached Images t800.jpg t800side.jpg cel.jpg

  5. #3245 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    My precious! Finally!
    Attached Images Attached Images 1.jpg 3.jpg 4.jpg 2.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 163 of 163 FirstFirst ... 63 113 153 161 162 163

Similar Threads

  1. Ce ne-am cumparat azi - console By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 22231 Last Post: 27-09-2024, 15:45
  2. Ce ne-am cumparat azi - PC By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 756 Last Post: 12-09-2024, 20:49
  3. Ce ne-am cumparat azi - movies/tv series By klausn in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 884 Last Post: 12-03-2024, 15:01
  4. Ce ne-am cumparat azi - carti/comics By rodarkone in forum Carti si Comics
    Replies: 614 Last Post: 06-09-2023, 15:49

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts