Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 37 of 37

Thread: Warhammer 40,000: Space Marine 2

  1. #21 SP
    Member Bogdan47xD's Avatar
    Si in cazul persoanei de mai sus e cum zici tu,primeste cod-urile relativ aproape de lansare iar job-ul cu canalul de YT nu este full-time avand un alt loc de munca unde necesita mult timp si e singur in asta,a facut niste eforturi mari chiar daca nu e un joc relativ mare sa poata sa ajunga cu el in aceeasi ora cu restul lumii si sunt de parere ca de cand a plecat de la Cavaleria a avut doar review-uri excelente . Cat despre joc,nu e neaparat stilul meu si nu l-as lua day1,dar cu siguranta va fi de luat in considerare intr-o alta luna cand nu e nimic de jucat ( poate mai scade si pretul )

  2. #22 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asa o fi, cum spui tu, nu stiu cine este tipu si nu urmaresc contend din RO (nu am un motiv anume, doar mi se pare ca totul suna mai bine in engleza), dar bravo lui daca a putut sa faca asa ceva - oricum vad ca povestea se poate termina in 10-12h deci teoretic era timp in 2-3 zile sa termine jocul si inca o zi de editat si urcat video.

    Ca o paranteza, eu la Far Cry 6 am primit cod de review la timp si am avut timp sa-l joc, termin si fac review ca sa-l scot day 1. Dar sunt cazuri rare.

  3. #23 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Bogdan47xD View Post
    de cand a plecat de la Cavaleria
    M-am dat cu capul de toti peretii ca nu stiam de unde sa-l iau, bravo, asa este, de la Cavaleria il stiu! L-am urmarit si eu, mi se pare extrem de bine facut review-ul si m-a surprins ca a facut comparatie intre PC si PS5!

    Intre timp jocul s-a facut mov pe Opencritic, nu era bine cu 84 portocaliu, ca nu-i place lui Robin Valentine si lui Alba Nausicáa de la Chicas Gamers care in contrast cu toata planeta care a dat 8/9, ei l-au notat cu 6 ca sa arate lumii intregi ca n-au falsificat certificatele de retarzi...

    PS: Apropos, cine m**tii lui de la Opencritic decide ca Alba Nausicáa este entitled sa fie review-er oficial cu ecuson si licenta si baiatul nostru roman sau Razvan care scrie un review text mai bine ca 80% dintre ei, nu? Simt o gheara asa in piept si de unde initial am luat-o ca pe o gluma iar se umfla venele in mine si cred ca devin dispus sa trimit niste mailuri in sensul asta...

  4. #24 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Mare atentie la mine, le fac chase acum la astia ca am o ora libera si mi-am impus sa o dedic subiectului asta, vreau sa-mi spuna si mie cine si in ce calitate a decis ca acest vierme uman, prost, corupt si nenorocit, sa devina formator de opinie si determinant in schimbarea jocului din portocaliu in mov (e.g. 84->83):
    Attached Images Attached Images oc.jpg

  5. #25 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    Mare atentie la mine, le fac chase acum la astia ca am o ora libera si mi-am impus sa o dedic subiectului asta, vreau sa-mi spuna si mie cine si in ce calitate a decis ca acest vierme uman, prost, corupt si nenorocit, sa devina formator de opinie si determinant in schimbarea jocului din portocaliu in mov (e.g. 84->83):
    Un imbecil! Asta e fix Gears of War-ul care mi-l doream. As vrea sa-l butonez acum insa am o coada luuuunga de titluri ce asteapta

  6. #26 SP
    Manager paul's Avatar
    E o fata. Toate sunt fete la "Chicas Gamers".

  7. #27 SP
    Manager paul's Avatar
    Launch trailer:

  8. #28 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Ii bună campania single player la jocul ăsta? Nu stiu nimic nici despre prima parte!

  9. #29 SP
    Manager paul's Avatar
    Ca tot am citit ca e comparat in bine cu ce aveam in era 360 (si cu Gears in mod special):

  10. #30 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Este o lipsa acuta de stoc a unitatilor fizice, doar aia de la Gamers au mai avut cateva dar alora nu le dau bani ca fac evaziune fiscala.
    Foarte bun materialul de mai sus, intr-adevar parca si mie imi aduce vibes de Gears of War 3 care a fost ceva unic in lume...

  11. #31 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Am terminat recent campania Co-op cu un prieten, recomand cu drag. Singura problema este ca e cam scurta la 8 ore dar, e action packed cu grafica care aduce cinste universului. Also, mai sunt inca 6-8 misiuni la operations care mai adauga in jur de 5-8 ore de conținut tot full co-op.

  12. #32 SP
    Manager paul's Avatar
    Succes peste asteptari:
    Quote Originally Posted by IGN
    Willits won't go into hard numbers for Space Marine 2's success, either in revenue or profit terms, but he has gone on the record to say Space Marine 2 is the fastest-selling game he's ever worked on, and that includes all the Doom, Quake, Wolfenstein, and Rage games id Software released over the 24 years he was at the studio.

    Speaking to IGN, Willits revealed that the budget for Space Marine 2 was less than half that of Doom Eternal, the last game he was id Software studio director on before leaving to join Saber in 2019.

    “With Space Marine 2, it really does change everything,” Willits said. “During our company party, I gave a little 30-second speech and I told the whole team, this changes everything we do moving forward, from our small games like our third-party publishing games, to A Quiet Place next month. We have Toxic Commando coming up with Focus soon. Everything that we do now, this changes.

    “And as employees, and I know this firsthand, when you have a big hit and you have that internet kind of popularity, there's more passion and there's more responsibility for the quality that you do. And you look at yourself through a different lens. And sometimes that success lens can be a little dangerous because then you get so paranoid about making sure everything is great that you overstress about things, but it's that success lens that really drives amazing games into the future. So I do believe that through the success lens that we have, we will just make far better products in the future.”
    Success of Warhammer 40,000: Space Marine 2 'Changes Everything,' Dev Says — and Yes, There Are Ideas for Space Marine 3

  13. #33 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    L-am inceput si eu pe XSX si nici nu pot exprima cat de mult imi place, de la sunet, grafica, gameplay si level design totul este impresionant!
    Am gasit si un workaround destul de lame dar functioneaza, tot ce inseamna walking & transitions joc in Quality@30 ca sa fac poze, iar cand incepe orice batalie fac switch in Performance@60, ca sa ma bucur si de grafica si de gameplay!
    Attached Images Attached Images wh.jpg

  14. #34 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Acuma îl joc si eu, ieri l-am inceput, am bagat vreo 3 ore pana acum. Jocul e okay, de ăla tip old school, nu prea am stiut la ce sa ma astept ca nu am jucat prima parte, shoot, slash and destroy. Zici ca is xenomorphi ăia!

  15. #35 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Ma asteptam la Gears of War cand colo il aseman cu Helldivers 2 (insa mai slab). Harta este liniara, gameplay-ul in sine e "slow paced" si-l gasesc plictisitor. Sunetul e de o calitate mediocra???? Vocile se aud aiurea, zici ca vorbesc din pestera..... M-am jucat pe la setari si inca n-am gasit formula ideala, n-are nici o treaba 3D audio aici, este inexistent, culmea ai si o optiune de mono (Pentru 2024 m-a pufnit rasul cand am vazut), oare de ce? Voi care il jucati ce parere aveti? Sa fie doar pe PS5? Am dat volumul la casti aproape de maxim ca sa inteleg ce se intampla.

    Nu mi-a facut o prima impresie buna, poate se schimba pe parcursul campaniei + misiunile CO-OP Operations care inca nu le-am incercat.
    Cu siguranta un titlu pentru fanii seriei Warhammer.

  16. #36 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    De acord cu partea audio si il joc pe PC, ca e harta liniară nu-i nici o problemă ca sunt o groaza de jocuri liniare care sunt foarte bune! De gameplay plictisitor ce sa zic, cam ai dreptate si aici, am cateva ore bune in el si de la inceput până unde am ajuns faci același lucru, nu prea există nici o varietate plus deja mă cam enervează conversațiile ălora. Grafica e făină si jocul as zice ca mere luat la reducere într-o perioadă cand nu prea ai ce juca.

  17. #37 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Ieri când mi-am lăsat ultimele impresii nici nu am știut sau si tit ca sunt la sfârșit, am mai jucat circa juma de oră si l-am terminat, chestia ii ca se termina brusc, eu unul nu ma așteptam sa vad end credits!

    Jocul foarte scurt, tot citeam de Callisto Protocol că lumii nu ia plăcut ca este scurt si gameplay meeh dar Callisto a fost mult mai lung si cu atmosferă si gameplay mai bun plus că nici ăștia cu Warhammer nu au fost in stare sa implementeze HDR, noroc cu Nvidia app si RTX HDR pe PC.

    Sa nu mai zic ca l-au lansat pe PC si cu probleme, bine că le-au remediat developerii in primele zile dupa ceva update-uri, unele procesoare rulau la temperaturi foarte mari si consumau mult, la mine a scăzut circa 25 de grade temperatura procesorului si circa 40W consumul dupa acel update, mulți pe Steam s-au plans de același lucru, oricum ramane un joc high CPU intensive.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Warhammer 40,000: Space Marine By Rasko in forum Console Club
    Replies: 12 Last Post: 29-12-2011, 17:15
  2. Replies: 0 Last Post: 28-11-2011, 18:22
  3. Warhammer 40,000 Space Marine confirmat ! By Honord in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 28-07-2010, 02:44
  4. Warhammer 40,000: Space Marine Videos By istrategie in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 28-05-2009, 22:25
  5. Warhammer 40,000: Space Marine confirmat By istrategie in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 28-05-2009, 22:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts