Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 8 FirstFirst ... 6 7 8
Results 141 to 154 of 154

Thread: Assassin's Creed Shadows

  1. #141 SP
    Manager paul's Avatar
    World trailer:

  2. #142 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Din pacate, amanat pana in 14 Februarie 2025:
    Attached Images Attached Images gyvwjowxuaatfmh.jpeg

  3. #143 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    O alegere inteligenta, era prins ca intr-o menghina intre Dragon Age si Stalker 2, asa in februarie deja sunt toti like 'ce mai joc acum'.

    Ma amuza teribil cand vad pe internet ineptii de genul ca l-au amanat ca s-au speriat de Ghost of Yotei. In halul asta de superficialitate s-a ajuns incat lumea nici nu mai citeste corect anul lansarii, aia scriu la final '2025' clar si robotii au impresia ca ar fi rivalizat cu Assasin's Creed...

  4. #144 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Din pacate e o alegere fortata, fereastra initiala era foarte buna de fapt. Doar ca mai e atat de lucrat la el incat au fost fortati de imprejurari sa-l amane. Mai ales in situatia in care e Ubi acum, a fost o decizie grea cel mai probabil ceea ce denota si mai mult starea in care probabil se afla jocul.

  5. #145 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Sa-l scoata terminat, asta e important. Nu stiu cine se inghesuia sa-l cumpere acum la lansarea initiala, calendarul ar fi cam asa:

    To be Launched:
    • Call of Duty: Black Ops 6 - 25 oct 2024
    • Dragon Age: The Veilguard - 31 oct 2024
    • S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl - 20 nov 2024
    • Indiana Jones and The Great Circle - 9 dec 2024
    • Kingdom Come: Deliverance 2 - 11 feb 2025
    • Assassin’s Creed Shadows - 14 feb 2024
    Pana se mai anunta ceva lansare, dupa el potopul, cred ca au sanse sa vanda mai multe unitati in februarie decat intre Dragon Age si Stalker 2.

  6. #146 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Stalker 2 nu era un pericol pentru ca e cu totul alta audienta, iar Dragon Age la cum arata nu stiu cat de mare pericol e. To be honest, seria AC e destul de mare si consacrata incat EA IN SINE sa fie pericolul pentru alte jocuri. Intotdeauna s-a lansat in perioade de genul si a vandut foarte bine (Valhalla in Noiembrie, Origins si Odyssey in Octombrie).

  7. #147 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cineva pe acolo ar trebui dat afara pentru o astfel de "scapare" - este absolut inadmisibil...

    Ubisoft Trashed After ‘Assassin’s Creed Shadows’ Debuts New Collectible Featuring Yasuke And Naoe Alongside What Appears To Be A Destroyed Torii Gate In World War II

    Vazusem si eu statueta si pare simpatica, desi nu pe gustul meu, dar nu stiam povestea din spatele portii respective...cea reala ma refer, nu la cea din joc.
    Si da, fair enough, poate nu fix la aia se refera, dar asemanarea si mai ales, ce reprezinta acel lucru...nu e ceva cu care sa promovezi un joc.

    I have never seen a ‘One-Legged Torii’ other than the one destroyed by the American atomic bomb in Nagasaki.
    Pentru cine nu intelege - ala nu e un landmark turistic, ala e ca si cum ai zice "aici a fost lagarul de la Auschwitz" - e un memorial, dar nu ceva cu care sa te mandresti.

    La cat de rau sta Ubisoft dpdv imagine, mai ales la cat au gafat in ultima vreme, as fi banuit ca au acolo un proces de double si triple checking everything ca sa nu se transforme in gafe de genu, dar ai zice ca Ubisoft a demis persoanele care faceau acel check...

  8. #148 SP
    Member omega's Avatar
    Care era defapt problema ? Adica de ce este negativ/rau sa vanda statueta aceea ?

  9. #149 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Problema e ca suntem foarte sensibili. Ma crezi ca am vazut postarea pe net, figurina langa monumentul japonez, si nu m-am prins ce legatura au? Si dupa ce am inceput sa citesc, ma chinuiam sa imi dau seama ,,de ce sunt la fel,,. Materiale diferite, forme diferite, unghi diferit, una are o sfoara de acopera mult. Plus ca a fost plin de porti din astea in japonia. Nu mi se pare obligatoriu sa se fi folosit de monument. Nu stiu, mie mi se pare prea mare isterie din nimic.

    Ce, daca apare o figurina cu Spider-Man si 2 blocuri unul langa altul identice, zicem din start ca s-au inspirat din turnurile gemene?

  10. #150 SP
    Member omega's Avatar
    Eu nu stiam nici de figurina si nici de monumentul din Japonia. Acum stiu de amandoua si tot nu pricep care ar fi problema daca s-au folosit intentionat de monument, de evenimentul istoric.

  11. #151 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    La o prima vedere asa pare, da. Doar o poarta Torii normala, sparta pe din 2. Si da, restul lumii ar fi indiferenta sau chair i s-ar parea misto.

    La fel si daca ar fi zvastici in joc, la nazisti - e ceva normal, dar o anumita categorie de oameni s-ar simti ofensati - d-aia am si facut corelatia cu un lagar de la Auschwitz.

    Faza e fix ce zic aia prin comentarii - astfel de porti nu exista sparte, doar intregi. Au o semnificatie aparte.
    Iar singura sparta (care arata identic cu asta din figurina, doar ca da, e facuta din ciment) este cea care semnifica unu din cele mai mari dezastre din lume - bomba atomica din Nagasaki, care a luat 64.000 de vieti.

    Asa ca da, este un subiect sensibil, mai ales pentru istoria celor pe care-i reprezinti in joc si in loc sa le respecti traditia si trecutul, tu faci fix opusul.

    Si da, nu e datoria noastra sa stim lucrurile astea - pentru ca pe noi nu ne derajeaza. E datoria istoricilor angajati de Ubisoft sau a persoanelor de la PR care s-au ocupat de aprobarea acestei statuete - o opera de arta facuta de un artist care nu are nicio vina, desigur.

    Faza e ca orice firma listata la bursa face chestii de genul asta, ca sa previna situatii negative care odata ajunse in presa, le fac actiunile sa se prabuseasca.

  12. #152 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Sigur, mi se pare ok sa eviti situatiile conflictuale daca poti. Si e ok si ca japonezii sa se planga ca ,,parca seamana cu poarta din al 2lea razboi mondial,,. Dar daca tot ne deranjeaza atat de mult al 2lea razboi mondial si razboaiele... De ce facem jocuri cu razboaie? Plus ca uneori ideea e doar de a impusca, nici macar nu reflecta istoria. Nu e depreciativ pentru cei care au murit in razboaiele mondiale? Mie mi se pare cam dublu standard.

  13. #153 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Fix asta zic si eu de regula cand e vorba de jocurile Ubisoft, ca e protagonistul negru, ca e gay, ca e unicorn pe role sau orice alte chestii de genu care ofenseaza tot felul de persoane. Who cares?

    Faza e ca aici e mai mult de atat - nu e vorba ca deranjeaza al doilea razboi mondial - e vorba ca ala este un monument, un memorial, nu ceva cu care sa te mandresti. E ceva ce provoaca tristete si durere acolo la ei.
    Iar asta trebuie sa respecti - mai ales intr-o tara cu atatea traditii.

  14. #154 SP
    Member Bogdan47xD's Avatar
    Eu sunt curios daca Collector's Edition ramane tot la pretul de 1329 lei avand in vedere ca nu mai primesti in cutie Ultimate Edition care doar ala valora parca undeva la 500 lei pe store ca doar asa se vindea,fiindca mi s-ar parea ciudat sa scoti season pass,early access si sa ramana acelasi pret.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 8 FirstFirst ... 6 7 8

Similar Threads

  1. Assassin's Creed 1 By Alex Khan in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 03-03-2021, 22:24
  2. Replies: 0 Last Post: 12-09-2012, 20:56
  3. Replies: 0 Last Post: 29-08-2012, 22:27
  4. Replies: 0 Last Post: 05-12-2011, 20:38
  5. Replies: 0 Last Post: 06-07-2011, 15:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts